×
Apartamenty na sprzedaż Apartamenty na wynajem Wille na sprzedaż Wille na wynajem Działki O nas Kontakt

Wakacje na Teneryfie są spełnieniem marzeń każdego, kto lubi przyjazny klimat, różnorodność i piękno. Zanim jednak zacznie się korzystać z uroków największej z Wysp Kanaryjskich, warto zadbać o idealne miejsce odpoczynku. Najbardziej interesujący wydaje się wynajem domku lub apartamentu.

Przy wyborze opłaca się skorzystać z oferty wyspecjalizowanej firmy. Nie piszemy tego bez powodu – prawo Hiszpanii niedawno się zaostrzyło i legalny wynajem dla obcokrajowców nastręcza więcej problemów. Niestety chodzi nie tylko o najem długoterminowy, ale i wakacyjny. Posiłkowanie się firmami takimi jak nasza wyklucza ryzyko przekroczenia bardziej restrykcyjnego prawa, gwarantuje spokój i brak ewentualnych komplikacji. Pozwala skupić się na tym, co przyjemniejsze podczas planowania wakacji: decydowaniu o pożądanym widoku z tarasu i preferowanej lokalizacji (północ i południe wyspy różnią się między sobą znacznie) i o tym, czy wolimy zwiedzać zabytki, czy kolejne plaże. Wybór może być trudny, bo największa wyspa Kanarów oferuje to wszystko: góry (nawet najwyższy szczyt Hiszpanii!) i morze, zabytki i dzielnice imprezowe, atrakcje dla całej rodziny, par, a nawet samotnych wędrowców.

Apartamenty na Teneryfie

Apartamenty na Teneryfie są jedną z atrakcyjnych opcji dla mniejszych grup czy rodzin. Ceny kształtują się naprawdę różnie. Można powiedzieć, znajdują się w szerokich widełkach. Niezależnie od kosztu, własny apartament jest opcją wygodniejszą i bardziej intymną niż jakikolwiek hotel. Rezygnacja z hotelu nie musi też odzierać z wygód oferowanych przez duże obiekty noclegowe. Wiele kompleksów rezydencyjnych oferuje całodobową recepcję, sejf, basen, a nawet kawiarnię. Jeśli chodzi o baseny, nietrudno je znaleźć nawet w mniej prestiżowych lokalizacjach. To właśnie urok ciepłych krajów. Deweloperzy przeważnie wiedzą, że budowane bloki są bardziej atrakcyjne dla kupców, gdy przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji basen. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie apartamentu bez tarasu lub balkonu. Zwykle z bajecznym widokiem. Nawet przy opcjach tzw. budżetowych mamy więc szansę na śniadanie z widokiem na góry lub morze. I to niezależnie od tego, którą część wyspy wybierzemy.

Wracając do planowania budżetu wyprawy: każdy apartament, który zaproponuje nam agent, ma określoną maksymalną ilość gości. Do ceny apartamentu, jak w wielu innych miejscach, zazwyczaj należy dodać opłatę za sprzątanie. Zaoszczędzi się jednak na gotowaniu, gdyż apartamenty na Teneryfie zawsze wyposażone są w kuchnię, w której przyrządzi się każde danie z apetycznych, niekiedy egzotycznych składników.

Wynajem domów na Teneryfie

Jakie domy Teneryfa na wynajem oferuje turystom? Odpowiedź jest taka jak przy apartamentach: różnorodne. W różnych cenach, z rozmaitymi udogodnieniami, w różnym standardzie. Bliżej i dalej plaży czy gór. Stanowią doskonałą bazę wypadową do podróży po największej Wyspie Kanaryjskiej. Niektóre domy na Teneryfie można określić jako wręcz tanie, szczególnie gdy ich koszt przelicza się na osobę. Zdarzają się ceny są wręcz „bałtyckie”, a to sprawia, że wiele osób może pozwolić sobie na wakacje w podwyższonym standardzie. Błękitu Oceanu Atlantyckiego w pełnym słońcu nie da się porównać z morzami północy Europy. Nie blaknie on w żadnym miesiącu, bo Teneryfa to wyspa atrakcyjna przez cały rok. Mimo to wynajem domów Teneryfa, jak i inne miejsca, ma różny w różnych porach roku. Obłożenie obiektów jest zmienne, zatem i ceny często się wahają. Planując z góry wakacje, warto pomyśleć o mniej obleganych miesiącach. W maju wybór domów będzie bardziej ograniczony niż w grudniu, zwłaszcza gdy noclegów szuka się w ostatniej chwili. Na szczęście wynajem domów na Teneryfie jest zawsze atrakcyjny. Szczególnie że maksymalna ilość w nieruchomości tego rodzaju jest o wiele większa niż w przypadku apartamentów.

Jednym z problemów przy szukaniu nieruchomości bywa bariera językowa. Może ona oznaczać, że domy Teneryfa na wynajem będzie miała mniej dostępne. Zwłaszcza poza ścisłymi centrami turystycznymi. Chociaż w dobie globalizacji coraz więcej Hiszpanów mówi po angielsku, nie jest to regułą. Skorzystanie z naszej firmy likwiduje tę (dokuczliwą, przyznajemy) barierę.

A może pomyśleć o kupnie?

Po wakacjach czy dwóch na wyspie fantastycznych krajobrazów wiele osób się w niej wręcz zakochuje. W takiej sytuacji… Może pomyśleć o kupnie nieruchomości na własność i spędzaniu części roku w cieple i pięknie, o którym większość z nas marzy w chłodne, zimowe wieczory. Wówczas kupno apartamentu lub domu na Teneryfie wydaje się znakomitą okazją – tym lepszą, że w dobie tanich linii lotniczych wypad do swojego własnego mieszkanka nie musi wiele kosztować. Może się też zwrócić, gdyż mieszkanie może być wynajmowane w czasie, gdy sam właściciel nie planuje urlopu. Biorąc pod uwagę zmienne prawo i warunki, rozważając kupno, warto skorzystać z pomocy naszej firmy. Zajmujemy się na co dzień rynkiem nieruchomości i tym samym współpraca z nami daje gwarancję bezpieczeństwa i wyselekcjonowania najbardziej najkorzystniejszych, dostosowanych do wymagań inwestora wymagań.